Ozonowanie mieszkania

W Twoim mieszkaniu zalęgły się insekty, a może masz problem z niszczącymi wszystko gryzoniami? Szukasz skutecznej metody usuwania pluskiew, karaluchów bądź innych szkodników? Chętnie Ci w tym pomożemy! W ramach naszych usług DDD zajmujemy się profesjonalną dezynfekcją za pomocą ozonowania. Sposób ten pozwoli w szybki oraz niezwykle efektywny sposób pozbyć się nieproszonych gości z Twojego mieszkania. Przekonaj się sam o skuteczności naszych działań!

Ozonowanie – sprawdzona metoda dezynfekcji mieszkań

Dezynfekcja pomieszczeń z wykorzystaniem ozonu można zostać przeprowadzona w różnego rodzaju wnętrzach. Sposób ten doskonale sprawdzi się w mieszkaniach, w których zalęgły się pluskwy czy inne szkodniki. Ozonowanie pomaga również pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, np. odoru szczurzych bądź mysich odchodów. Szukasz specjalistów od dezynfekcji z Warszawy, Łodzi lub okolic? Dobrze trafiłeś! Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Ozonowanie – czyli dezynfekcja za pomocą ozonu.

1. Czym jest ozon?

Ozon jest to trójatomową cząsteczka tlenu. W środowisku naturalnym powstaje w trakcie wyładowań atmosferycznych, my wytwarzamy ją za pomocą urządzenia – generatora ozonu.

2. Jakie jest działanie ozonu?

Ozon ma działanie dezynfekujące. Trójatomowa cząsteczka tlenu rozpada się na naturalną dwuatomową cząsteczkę + wolny atom tlenu. Wolny atom tlenu wchodzi natychmiast w reakcję z innymi cząsteczkami znajdującymi się w pomieszczeniu – niszczy je w procesie utleniania. Ozon działa 50 razy szybciej i 3000 razy skuteczniej niż inny gaz używany do dezynfekcji – czyli chlor.

3. W jakich sytuacjach potrzebne jest ozonowanie pomieszczenia?

Dezynfekujące działanie ozonu wykorzystujemy w następujących sytuacjach:

  • likwidowania nieprzyjemnych zapachów i odorów (np. zgnilizny, spalenizny, odchodów zwierzęcych, stęchlizny, dymu papierosowego)
  • likwidacja bakterii i wirusów w pomieszczeniu, gdzie przebywały osoby chore
  • likwidacja roztoczy w pomieszczeniach, w których jest to uciążliwe dla alergików
  • likwidacja grzybów i pleśni
  • odstraszanie insektów i gryzoni

4. Jak przebiega proces ozonowania, ile czasu trwa i jak się przygotować do zabiegu ozonowania?

Aby przeprowadzić ozonowanie należy wynieść z pomieszczenia wszystkie rośliny, oraz zwierzęta (poza rybkami w akwariach – im to nie szkodzi). W trakcie ozonowania oraz godzinę po nim nie należy korzystać z pomieszczenia. Po godzinie od zabiegu pomieszczenie dobrze wywietrzyć. Czas ozonowania zależy od skali natężenia problemu. Przy średnim natężeniu (np. w walce z odorami i roztoczami czas zabiegu to około 30 minut w pomieszczeniu około 20m2). Cennik na stronie obowiązuje właśnie przy tego rodzaju zabiegach. W ekstremalnych przypadkach zabieg może trwać nawet do kilku godzin i jest droższy. Z pomieszczeń można korzystać już po godzinie po wykonaniu zabiegu i jego wywietrzeniu lub jeśli jest taka możliwość można pozostawić pomieszczenie zamknięte przez kilka godzin – wówczas ozon sam się w pełni rozłoży bez konieczności wietrzenia.

Perfect Kiler